Strona ZS-G w Kielczy

Idź do spisu treści

Menu główne

Wiosenne plany SU

Wydarzenia i aktualności

WIOSENNE PLANY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
AKCJE: ZNAK NA DRZWIACH
9 MARCA
obchodzimy Światowy Dzień Psa- zachęcamy młodsze  klasy (I- III) do wzięcia udziału w akcji: SŁYNNE PSIAKI NA DRZWIACH- przyczepcie do drzwi rysunki bądź zdjęcia psów znanych z książek, filmów.   Prosimy, oznakujcie swoje drzwi już z początkiem marca. Zaangażowane klasy  w znany sobie sposób nagrodzimy 20 marca w trakcie obchodów Dnia Wiosny i Samorządności.
3 MARCA obchodzimy Dzień Pisarza, a 25 MARCA Dzień Czytania Tolkiena zachęcamy uczniów starszej grupy wiekowej (V-VIII) do wzięcia udziału w akcji:
CYTATY I POSTACIE Z DZIEŁ TOLKIENA NA DRZWIACH.   Prosimy, oznakujcie swoje drzwi już z początkiem marca. Zaangażowane klasy  w znany sobie sposób nagrodzimy 20 marca w trakcie obchodów Dnia Wiosny i Samorządności.
WIOSENNE KONKURSY DLA DUŻYCH I MAŁYCH, I DOROSŁYCH:
WIERSZ O ŚWIECIE I O TOBIE PRAWDĘ POWIE
- konkurs z okazji Dnia Wiosny - dla chętnych, którzy być może piszą wiersze do szuflady - czasem warto je pokazać:)

KLASY I -III
Ułóż wiersz, który ukaże to, co lubisz w wiośnie, to, co wtedy piękne jest w otaczającym świecie. Możesz zapisać go odręcznie bądź na komputerze. Kartkę z wierszem (format A4) ozdób tak, by oddać charakter utworu i upodobania twórcy, czyli Ciebie:)  (technika dowolna)
Termin dostarczania prac: 16.03.2020r. do p. Izabeli Ploch lub p. Bronisławy Saternus.
Możesz go przekazać wychowawcy i poprosić o oddanie.
Karta z wierszem powinna zawierać Twoje dane:  imię, nazwisko, klasa.
KLASY V-VIII ORAZ DOROŚLI (rodzice, babcie, dziadkowie, nauczyciele, pracownicy obsługi- czyli dla każdego kto wiersze pisze)
Wiosna to czas, kiedy różne uczucia zaczynają ogarniać nasze serca i głowy. Ułóż wiersz, który ukaże  dowolne emocje. Możesz zapisać go odręcznie bądź na komputerze. Kartkę z wierszem (format A4) ozdób tak, by oddać charakter utworu i upodobania twórcy, czyli Ciebie:)  (technika dowolna)
Termin dostarczania prac: 16.03.2020r. do p. Izabeli Ploch lub p. Bronisławy Saternus
Karta z wierszem powinna zawierać Twoje dane: imię, nazwisko, klasa  // bądź imię, nazwisko, kategoria: dorośli.

TO JEST KSIĄŻKA CO SIĘ ZOWIE!
- konkurs  z okazji obchodzonego dnia 2.04. Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Młodzieży.
KONKURS DLA KLAS I - VIII oraz dla ... dorosłych (rodziców, babci, dziadków, nauczycieli, pracowników obsługi - słowem dla każdego chętnego, kto ma swoją kultową książkę;)
Prawie każdy z nas ma swoją ulubioną książkę. Taką, do której chętnie powraca, która poprawia mu humor, pozwala oderwać się na chwilę od codziennych problemów. Zachęć do sięgnięcia po nią - technika, forma - dowolna, liczy się ciekawy, oryginalny pomysł oraz to COŚ, co pokaże, że to książka polecana szczerze, od serca, bo ważna jest dla Ciebie i ma stałe miejsce w twoim życiu.
Praca powinna być podpisana:
imię, nazwisko, klasa
lub imię, nazwisko, kategoria: dorośli.
Termin dostarczania prac: 16.03.2020r. do p. Izabeli Ploch lub p. Bronisławy Saternus.
Możesz go przekazać wychowawcy i poprosić o oddanie.
UWAGA! Wyniki konkursów podamy do wiadomości 20 marca w trakcie obchodów Dnia Wiosny i Samorządności.     Zachęcamy do udziału.

AKCJA: CZTERY LISTKI NA SZCZĘŚCIE:)
20 MARCA przypada Międzynarodowy Dzień Szczęścia, prosimy byś przypiął do bluzy, swetra, koszuli  czterolistną koniczynkę - umowny symbol szczęścia. Są gotowe broszki, ale przecież Wy macie zdolne rączki i potraficie wykonać je sobie sami według własnego pomysłu.

AKCJA:
BĄDŹ NATURALNY - NATURALNIE:)
Akcja ta wiąże się z obchodami Dnia Ziemi. Przypada on 28 kwietnia, ale my chcemy naszą akcję połączyć z Dniem Wiosny i Samorządności. Prosimy, byście ubrali się 20 marca w kolorach Matki Natury.
Zachęcamy do udziału.
Niech to będzie radosny i kolorowy Dzień Samorządności i Wiosny:)



 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego